Skip to content

UK explorings, PART I

jūlijs 28, 2010

Uzreiz pēc Jāņiem mēs sēdāmies lidmašīnā, lai apmēram divas nedēļas pagurķotos un neko īpašu nedarītu mazā UK dienvidrietumu kūrortpilsētā ar garu un smieklīgu nosaukumu, un it kā starp citu, iemestu aci UK mazajos [vintage] veikaliņos.
/On June 24th we took a plane to London and afterwards went all the way south to catch some sun and ocean breeze and expolre some of nice independent shops in nearby Bristol.

No vietas, kur atradāmies, stundas brauciena attālumā ir Bristole, kas varētu būt pazīstama britu jauniešu seriāla Skins cienītājiem (agrāk arī Ryanair uz turieni piedāvāja tiešos lidojumus). Lai gan varētu šķist, ka tā ir viena no daudzajām “īpaši ne ar ko neīpašajām” Anglijas pilsētām, patiesībā Bristole ir viena sasodīti jauka vieta apmēram Rīgas lielumā tikai ar mazāku iedzīvotāju skaitu un vairāk visādiem jaukiem ūķīšiem, un noteikti ar vienu no labākajiem (lasi=lielākajiem) shopping centriem UK.
/It’s about the size of Riga, but with lesser population and more funky, little places to go, and of course one of the biggest shopping centres in UK.

Starp citu, arī Banksijs nāk no Bristoles. Te viņš izpaudies uz kāda Park street nama sienas/Banksy is born in Bristol:

Bristole ir studentu pilsēta, tāpēc vasarā tā mazliet atpūšās, lai septembrī atkal atsāktu darboties uz pilnu klapi. Taču arī vasaras mēnešos te notiek ballītes un koncerti, apkārt šurī tūristi un centrā no visiem stūriem ar patīkamām smaržām vilina mazas, mājīgas kafejnīciņas.
/Though Bristol seems to be more like a student city, doesn’t meen it’s empty in summer – everything is pretty much happening.

Jāsaka uzreiz – ja jūsu mērķis ir paķert iespējami daudz no Bristoles vintage piedāvājuma, tai skaitā veco vinilu veikalus (īstiem faniem tur būs ko darīt stundām!), un jūsu rīcībā ir tikai viena diena, jārēķinās ar celšanos iespējami agri no rīta, jo lielākā daļa mazo veikalu strādā tikai līdz 17 vai labākajā gadījumā 17:30, un tie visi neatrodas vienā pilsētas daļā.
/Be aware that one day may be not enough if you want to explore all of Bristol’s cute little vintage and independent shops including second hand vinyl stores on Glouchester Road!

Mēs sākām ar pašu centru un uz Park street apmeklējām vecāko Bristoles vintage veikalu (25 gadi!) Uncle Sam’s, kura specifika – vesterna tematikā ieturēti autentiski aizgājušo dekāžu apģērbi no ASV. Jūsu uzmanībai – nonēsātas un superizturīgas ādas jostas ar lielām sprādzēm, mirdzošas Dollijas Pārtones kleitas, džinsi (protams, ka Levi’s!), pabružātas ādas jakas, flaneļa krekli un rodeo blūzītes, seglu somas un spīguļojoša bižutērija. Neliels, bet ļoti kolorīts piedāvājums, kas mūs tik ļoti uzrunāja, ka nevarējām atturēties un iepirkām šo to noderīgu, tai skaitā kleitu, kas, iespējams, piedzimusi kā apakšveļa.
/We took off on Park Street exploring Uncle Sam’s American vintage store, which also seems to be the oldest in town. As the title suggests, it’s loaded with Western leather jackets and plaid shirts, saddle bags and Dolly Parton’s style dresses, as well as some blinging jewellery. We couldn’t resist and among some other stuff spend some quids on a nice lingerie-turned-dress.

foto: http://www.agnesiga.wordpress.com

Papļāpājām ar jauko veikaliņa īpašnieku Toniju, kurš ir arī, paša vārdiem runājot, “bundzinieks, kas joprojām cenšas izsisties”. Un, kas noteikti liecina viņam par labu, veikalā skanēja The Fall jaunākais albums (uzdevums, jums, mīļie lasītāji – atrast un noklausīties!)
/We also had a chat with awesome shop’s owner Tony – a drummer, who’s “still trying to make it” and he was listening to The Fall!

Un daži veikaliņa apmeklētāji/Some of shop’s visitors:

Pēc tam mēs pagājāmies mazliet tālāk, kur uz vienas ielas atrodas vesels lērums charity shopu – neceriet, ka tur dabūsiet vintage pērles par grašiem, jo UK labu mantu novērtē un pazīst, taču šo to burvīgu un uz sitiena nopērkamu var uziet gan – piemēram, saulesbrilles.
/We also wondered around a small street with lots of charity shops. Although you can’t expect to get vintage treasures cheap here, still some pretty good bargains can be found, like stylish retro sunglasses.

Un tad atpakaļ uz Park Street, kur atradām ļoti interesantu vietējo dizaineru zīmola Motel Rocks bodīti, kurā bez pašu darinātām košām mini kleitām, topiņiem un svārkiem iegādājamas arī vintage jostiņas, puszābaciņi un diezgan ievērojams recycled apģērbu klāsts.
/And then back to Park Street, where  a little store called Motel Rocks is located. It’s offer ranges from their own brand’s dresses, tops and skirts to vintage belts and boots and quite a wide range of recycled stuff.

Joprojām nedaudz nožēloju, ka nenopirku pērļbalto korsetīti no vintage skapja/ Still a bit regreting that I didn’t buy that pearl white bustier:

Un te recycled kostīmiņi par £25 gabalā/Recycled jumpsuits and rompers for £25:

Nepaguvām iegriezties trijos intrigējošos veikaliņos – La Freak Boutique, Repsycho Retro Superstore un Billie Jean, kur tik caur durvīm paspējām ievērtēt, ka tur pavisam nelielā telpā ir dāsns [diezgan dārgu] platmaļu un 60.-70. gadu kleitu piedāvājums.
/We didn’t manage to explore three other vintage stores – La Freak Boutique, Repsycho Retro Superstore un Billie Jean:

Bet tā kā Mareks jau augusta vidū uz kādu laiku atkal dodas Bristoles virzienā, visticamāk, viņš tos apmeklēs.
/But Mareks will soon return to Bristol, so expect more on this topic.

Stay tuned – next stop is London!

Advertisements
One Comment leave one →
  1. augusts 1, 2010 9:17 pēcpusdienā

    NICE!! : )

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: